Deník dívky

Premiéra: 10. 11. 2022
Koupit nebo rezervovat >

Příběh židovské uprchlice Ruth Maier v zrcadle deníků dnešních dívek

Co o nás vypovídají naše deníky? A jak velké proměny došel jejich obsah v průběhu posledního století? Změnila se jen doba nebo i my? 

Ruth Maierová se narodila před více než sto lety, ale její příběh k nám stále promlouvá. A právě dnes možná více než kdy dříve. Na pozadí válečných strastí spojených s jejím židovským původem, řešila ve svém deníku stejné věci, jako dnešní dívky. I přes časovou odlehlost nám mohou být její prožitky, pocity a myšlenky až překvapivě blízké. 

Inscenace pracuje s deníkem jako s médiem pro zachování vzpomínek, které je univerzální. Bere deníky současných studentek a hledá průniky s tím Ruthiným. A je jich více, než bychom možná čekali, ačkoliv výchozí situace jejich životů se značně liší. V každé z nich je kousek Ruth. 

Inscenace Deník dívky vzniká pod hlavičkou Ateliéru Divadla a výchovy pro Neslyšící. Využívá prvky pohybového divadla, pantomimy, obrazového vyjadřování, mluvu i znakový jazyk. Je určená jak neslyšícím, tak slyšícím divákům. 

Tvůrčí tým

Autor: Adéla Kratochvílová a kol.

Režie: Adéla Kratochvílová 

Dramaturgie: Helena Gricová

Překlad a úprava do českého znakového jazyka: Dana Peňázová, Veronika Slámová, Radka Kulichová 

Hudba: Ondřej Kyas

Scéna: Ester Hradilová 

Kostýmy: Magdalena Černá

Světlo: Petr Kholl 

Zvuk: Anna Seifertová 

Produkce: Hana Kretková

Foto: Vojtěch Šoula

 

Datum premiéry: 10. 11. 2022

Délka představení: 80 minut bez přestávky

Počet repríz: 10

Hrají

Studenti Ateliéru divadla a výchova pro neslyšící: Aneta Frimmelová, Lenka Koukolová, Magdalena Kovářová,  Štěpánka Krejčová, Karin Pavlová, Kristýna Pavlů, Nikola Věntusová, Anna Žďárová 

Jako hosté: Kamil Bačovský, Martin Leiský, Vladyslav Solodun
 


Zpět

print Formát pro tisk

Kategorie: Premiéry